Kodėl psichologo konsultacija kainuoja?

Kodėl psichologo konsultacija kainuoja?

Iš tiesų, psichologo konsultacija šiais laikais gali tapti itin didele prabanga, ypatingai tuo atveju, kai šis turi papildomą psichoterapeuto kvalifikaciją (apie psichoterapeuto kvalifikaciją, gali paskaityti ČIA). Kartais būna sunku suprasti, už ką gi mes mokame psichologui.

Iš tiesų, gyvas, tikras ir nuoširdus pokalbis šiais laikais kainuoja nemažai (ne tik piniginiu atžvilgiu). Manau, kad tai esame pajutę kiekvienas. Kai iš tiesų klausaisi žmogaus, naudoji visą turimą savo energiją. Dirba ne tik tavo ausys, mintys, bet ir visas kūnas. Tokius pokalbius itin dažnai lydi intensyvios emocijos, kurias jausti būna ganėtinai sunku. Psichologas per dieną turi tokius 3,4, o kartais ir 5 pokalbius. Juose turi išlikti budrus ir gebėti pritaikyti turimas profesines žinias atsižvelgiant į kliento individualius skirtumus. Būtent finansinis atlygis psichologui atlygina atiduotą energiją, jei jis negautų atlygio – tiesiog perdegtų.

„Kam eiti pas psichologą, jei galima pasikalbėti su savo draugu?“ – itin dažna dvejonė pasitaikanti žmonių mintyse, apie kurią daugiau galima pasiskaityti ČIA. Galime tvirtai garantuoti, kad tokio pokalbio, kurį gaunate kalbėdami su psichologu, su draugu negausite.

Vesti pokalbį, girdėti žmogų, suprasti, kas su juo vyksta ir ieškoti pagalbos būdų – psichologas mokosi 7 metus (po kurių nuolatos tobulėja ir naujina savo žinias papildomai).

Tai ilgas kelias į kurį mes investuojame savo asmenybę bei turimus finansinius išteklius, tam, kad galėtume TAU padėti.  Pokalbiai su žmonėmis, psichologui yra darbas (tikiuosi, jog daugeliui mylimas 😊 ) ir, kaip ir kulinaras, norėdamas patiekti gardžiausią patiekalą – tobulėja, skaito ir kuria įvairius receptus, vaikšto į pamokas ir mokosi iš profesionalų, o gamindamas naudoja įvairius produktus, buitine techniką, savo energiją, taip ir psichologas – 7 metus ruošiasi ir mokosi, likusius profesinio darbo metus nuolatos naujina savo žinias ir darbo metu taiko jas, gydančiam pokalbiui užmegzti ir palaikyti.

Pokalbiai, kurie kartais netgi gali išgelbėti gyvybes – tai atsakingas, ypatingai daug energijos reikalaujantis darbas, į kurį, norint tapti profesionalu, turima nuolatos investuoti.

Kuo psichologinių paslaugų apmokėjimas gali būti naudingas klientui?

Daugelyje vietų galite pastebėti, jog lankant psichologo konsultacijas ar psichoterapiją yra pabrėžiamos kliento atsakomybės. Dažnu atveju, specialistas darbo pradžioje klientams pamini, kad didžioji dalis atsakomybės už pokyčius jų gyvenime priklauso jiems. Savo tekste „Ką pasiimti su savimi einant pas psichologą?„, minėjome vieną svarbų komponentą – motyvaciją. Būtent finansinis įsipareigojimas didina motyvaciją psichologo kabinete „dirbti“ vardan Savo pokyčių. Kai mes mokame už paslaugą – žymiai labiau galvojame apie Savo veiksmus. Pavyzdžiui, jei užsisakome pas odontologą dantų balinimo procedūrą, po jos – žymiai labiau saugomės tam tikrų faktorių, kaip kavos vartojimas ir pan., tam, kad procedūros nereikėtų kartoti dažnai. Tačiau, jei šią procedūrą, mums galėtų atlikti mūsų pažįstamas nemokamai, mes mažiau galvotume apie finansinį įsipareigojimą dantų baltumui. Tie patys veiksniai veikia ir psichologo ar psichoterapeuto konsultacijose.

SAU TAU psichologinės pagalbos platforma,

Monika

Parašykite komentarą