Ar pas psichologą kabinete reikės gulėti ant kušetės?

Ar pas psichologą kabinete reikės gulėti ant kušetės?

Kušetė – tai vienas iš baldų, dažnai visuomenėje siejamas su psichologine pagalba.

Neretu atveju, žmogus bijo kreiptis psichologinės pagalbos, manydamas, jog psichologo kabinete reikės gulėti ant kušetės. Baimė, tokiu atveju įprastai formuojasi dėl nepatogumo jausmą keliančių minčių, pvz. „tai aš turėsiu gulėti, kalbėti apie savo problemas, o psichologas į mane žiūrės, ir gal net mane užhipnotizuos, kad galėčiau jam papasakoti daugiau nei noriu“ ir pan. Kušetės baimė, taip pat kyla dėl jau paminėtos asociacijos su hipnoze, kadangi hipnoterapijos metodas dažnu atveju naudojamas žmogui esant patogioje būsenoje, atsipalaidavus kūnui. Apie hipnozę psichologo kabinete, galėsi daugiau pasiskaityti mūsų ateities įrašuose.

Kaip kušetė atsirado psichologinę pagalbą teikiančio žmogaus kabinete?

Iš tiesų, kušetę, padedant žmonėms esant psichologiniams sunkumams pradėjo naudoti psichoanalizės pradidininkas, psichiatras S. Freud‘as. Psichoanalizėje „kušetė“ buvo tarsi įrankis padedantis lengviau pasiekti kliento pasąmoningas mintis. Tai vadinama laisvųjų asociacijų metodu – klientas guli ant kušetės, yra užsimerkęs, o terapeutas sėdi klientui už galvos. Tokiu būdu, klientas nematydamas terapeuto reakcijų, mimikų, gali laisvai reikšti savo mintis ar patyrimus ir yra niekieno nestabdomas.

Ar kušetę vis dar galima rasti psichologinę pagalbą teikiančio žmogaus kabinete?

Kušetė, šiomis dienomis, naudojama itin retai. Šį baldą, galima rasti pas psichoterapeutus, kurie vadovaujasi psichoanalizės teorija. Šiomis dienomis, populiaresnė yra psichoanalitinė psichoterapinė kryptis, kuri yra kilusi iš psichoanalizės. Tačiau, pagal šią kryptį dirbantys psichoterapeutai, kušetės nebe naudoja. Pagal šią teorinę kryptį (taip pat ir pagal kitas, šiai dienai populiarias psichoterapines kryptis, pvz. kognityvinės, kognityvinės -elgesio, egzistencinės – humanistinės ir t.t.), vykstančiose psichoterapijose – Tu ne gulėsi, o sėdėsi.

Ar man reikės gulėti ant kušetės lankantis pas psichologą?

Tikriausiai, kaip ir pastebėjai, šiame tekste, minint kušetę, daugiau buvo minimas psichoterapeutas nei psichologas. Dažnai visuomenėje, žmonės nežino šių dviejų specialistų skirtumų ir galvoja, jog tai yra vienas ir tas pats specialistas. Dažnu atveju, žmones sumaišo tai, jog ant psichologo durų, kartais per brūkšnelį būna pridėtas ir psichoterapeuto pavadinimas. Daugiau apie šiuos skirtumus, kalbame ČIA.

Taigi, psichologas, neturintis psichoterapeuto kvalifikacijos, savo darbe kušetės tikrai nenaudoja. O tuo atveju, jei psichologas, turi psichoterapeuto kvalifikaciją, kušetė jo kabinete gali būti sutinkama, tik tuo atveju, jei jis savo darbe vadovaujasi psichoanalizės teorija.

Parašykite komentarą