Ar tikrai psichologas analizuos tik mano vaikystę?

Ar tikrai psichologas analizuos tik mano vaikystę?

Klausimai apie praeitį terapijoje užduodami ne be reikalo. Žmogaus praeityje gali būti įvykusių svarbių įvykių lemiančių jo elgesį šiandien ir rytoj, kol psichologas apie juos nežino, jam sunku suprasti dabartinę problemą.

Psichologo kabinete kalbama apie praeitį, tam, kad būtų galima žmogui padėti gyventi dabar.

Gali atrodyti, kad psichologas koncentruojasi į Tavo praeitį, kadangi dažnai apie tai kalbama terapijos pradžioje (tai gali užtrukti ir kelias konsultacijas), tačiau praeities išsiaiškinimas psichologui padeda pažinti Tave artimiau ir susidaryti bendrą vaizdą apie Tavo problemą. Kartais gali kilti pyktis, jaučiant, kad psichologas nesprendžia dabartinės Tavo problemos, o tik kalba apie praeitį, bet ši informacija yra labai svarbi problemai įveikti.

Visgi, darbas su praeitimi, skiriasi nuo terapeuto teorinės krypties, apie kurias plačiau paskaityti gali ČIA. Jei psichodinaminės ar psichoanalitinės krypties terapeutas gilinasi į Tavo praeitį, siekdamas padėti išspręsti joje likusius konfliktus, tam, kad šiandien būtų lengviau funkcionuoti, tai kitos srities terapeutas – tam, kad išsiaiškintų kiek laiko tęsiasi problema ir kokiomis aplinkybėmis ji pradėjo formuotis.

Parašykite komentarą